W Laboratorium Cyberbezpieczeństwa Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich studenci uczą się bieżącego zarządzania ryzykiem w cyberprzestrzeni. Pracownia służy także do poszerzenia zdolności analitycznych oraz pozwala na zdobycie wiedzy z zakresu znajomości procesów zachodzących w środowisku świadczenia usług informatycznych. Laboratorium umożliwia realizację strategicznych zadań w ramach krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, umożliwiając pogłębione zrozumienie zjawisk i wzajemnych zależności zachodzących w systemach zarządzania bezpieczeństwem informacyjnym.
Sercem pracowni jest Cyberpoligon, czyli wirtualne środowisko składające się z lokalnych sieci komputerowych i pojedynczych systemów, których przeznaczeniem jest podnoszenie wiedzy z zakresu Cyberbezpieczeństwa. Jest to narzędzie, które stanowi kompleksowy system szkoleniowy, pozwalający doskonalić praktyczne umiejętności przyszłych specjalistów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej. Studenci oraz uczestnicy kursów uczą się jak poprawnie wykrywać i reagować na cyberataki.
Zajęcia oraz ćwiczenia realizowane w pracowni cyberbezpieczeństwa to również audytowanie systemów teleinformatycznych oraz prowadzenie testów penetracyjnych systemów IT, identyfikacja zagrożeń, działania prewencyjne oraz analiza śledcza i powłamaniowa.
Zasoby Pracowni Cyberbezpieczeństwa zarządzane są w wewnętrznie kontrolowanej serwerowni. Wszelkie systemy wykorzystywane w Zakładzie Systemów Informacyjnych, w tym Cyberpoligon, znajdują się w odseparowanej sieci zarządzanej przez Pracowników Zakładu.